Studium Wychowania Fizycznego i Sportu
Trzecie miejsce UKW na Akademickim Pucharze Polski w Karate Olimpijskim

15 grudnia w Swarzędzu odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate Olimpijskim. Swoje reprezentacje wystawiło 20 uczelni wyższych z całego kraju. Swoją reprezentację wystawił także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Start zakończył się dużym sukcesem, ponieważ zawodnicy zdobyli 11 medali i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej i drugie miejsce w klasyfikacji punktowej.

Złote medale i pierwsze miejsca zdobyły Bohdana Kovaliuk (kumite -50kg) i Justyna Mrówczyńska (kata początkujący). Na drugim stopniu podium stanęli: Maciej Dolata (kumite +84kg), Marta Dzielak (kumite -55kg), Justyna Mrówczyńska (kumite -61kg), Agnieszka Pietrzykowska (kata początkujący) i drużyna męska kumite w składzie Piotr Kołakowski, Mateusz Kaptur, Maciej Dolata. Brązowe medale do Bydgoszczy przywieźli - Mateusz Kaptur (kumite +84kg), Maciej Dolata (kumite OPEN) oraz żeńskie drużyny kata (Kovaliuk, Mrówczyńska, Pietrzykowska) i kumite (Dzielak, Kovaliuk, Mrówczyńska, Pietrzykowska).

Trenerem akademickiej drużyny karate Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest Mariusz Migdalski.

Zapraszamy wszystkich studentów na zajęcia karate, które odbywają się w poniedziałki o 17:45 w sali sztuk walki w CEKFIS.